اهداف فیزیوتراپی گردن

اهداف فیزیوتراپی گردن

اهداف فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن و ستون فقرات بخش اصلی برنامه درمان مشکلات مرتبط با گردن و اجزای آن است که در کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

متخصصان ما با تجربه و تعهد کاری بالا خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت و بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می دهند.

اهداف فیزیوتراپی گردن

بهبود حرکت. فیزیوتراپیست شما فعالیت ها و درمان های خاصی را برای کمک به بازگرداندن حرکت طبیعی در هر مفاصل سفت انتخاب می کند. اینها ممکن است شامل حرکات “منفعل” باشد که فیزیوتراپیست برای حرکت دادن ستون فقرات برای شما انجام می دهد، یا تمرینات و کشش های فعالی که خودتان انجام می دهید. می توانید این حرکات را در خانه، محل کار و قبل از فعالیت های ورزشی انجام دهید تا به تسریع بهبودی و تسکین درد کمک کنید.

بهبود انعطاف پذیری. فیزیوتراپیست شما تعیین می کند که آیا هر یک از عضلات درگیر سفت هستند یا خیر، و تمرینات کششی ملایمی را به شما آموزش می دهد که می توانید در خانه انجام دهید. او همچنین ممکن است بر عملکرد کشش‌های خاص شما در طول درمان‌های فیزیوتراپی نظارت کند.

بهبود قدرت. اگر فیزیوتراپیست شما هر گونه ماهیچه ضعیف یا آسیب دیده را بیابد، تمرینات صحیح را برای بازیابی آرام قدرت و چابکی شما انتخاب می کند و به شما آموزش می دهد. برای گردن درد، “تقویت یا تثبیت هسته” معمولا برای بازگرداندن قدرت و هماهنگی عضلات اطراف ستون فقرات استفاده می شود.

بهبود اسقامت یکی از اهداف فیزیوتراپی گردن است.بازگرداندن استقامت عضلانی برای افراد مبتلا به گردن درد مهم است. فیزیوتراپیست شما برنامه ای از فعالیت ها را برای کمک به شما برای بازیابی استقامتی که قبل از شروع گردن درد داشتید ایجاد می کند.

یک برنامه خانگی یاد بگیرید. فیزیوتراپ شما تمرینات تقویتی، کششی و کاهش درد را به شما آموزش می دهد تا در خانه انجام دهید. این تمرینات برای نیازهای شما خاص خواهد بود. اگر آنها را طبق تجویز فیزیوتراپیست خود انجام دهید، می توانید بهبودی خود را تسریع کنید.

بازگشت به فعالیت ها. فیزیوتراپ شما در مورد سطوح فعالیت شما با شما صحبت می کند و از آنها برای تعیین اهداف بازیابی کار، ورزش و زندگی خانگی شما استفاده می کند. برنامه درمانی شما به شما کمک می کند تا به ایمن ترین، سریع ترین و موثرترین راه ممکن به اهداف خود برسید. برای مشکلات ستون فقرات مانند گردن درد، فیزیوتراپ شما ممکن است روش های صحیح بلند کردن اجسام (به نام “مکانیک بدن”) را به شما آموزش دهد که به محافظت از ستون فقرات شما در برابر آسیب بیشتر کمک می کند.

از آنجایی که گردن درد شما در حال بهبود است، برای شما مهم است که به وضعیت جدید و عادات حرکتی خود ادامه دهید تا گردن خود را سالم و بدون درد نگه دارید.

فیزیوتراپی گردن پس از جراحی

در موارد نادر گردن درد، جراحی برای کاهش فشار روی عصب یا نخاع ضروری است. اگر تحت عمل جراحی قرار می‌گیرید، فیزیوتراپ شما از نزدیک با شما و جراحتان همکاری خواهد کرد تا به شما کمک کند تا حرکت و قدرت را سریع‌تر از آنچه به تنهایی می‌توانید بازیابی کنید و به شما کمک کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید.

 

کلمات مرتبط :

اهداف فیزیوتراپی گردن – درمان درد گردن با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی گردن درد – فیزیوتراپی در سعادت آباد

keyboard_arrow_up