بهترین درمان برای کمردرد درمانی است که علاوه بر کمک به تسکین درد و سایر علائم ایجاد شده برای بیمار به درمان عامل زمینه ای بوجود آورنده درد نیز کمک کند.

خوشیختانه بیشتر کمردردها در طی یک ماه پس از درمان های خانگی همچون کاهش سطح فعالیت ، کمپرس سرد و گرم و تمرینات کششی سبک بهبود می یابند، به خصوص برای افراد کمتر از ۶۰ سال. با این حال، برای بسیاری از افراد، این درد چندین ماه طول می کشد.

ادامه دادن به فعالیت های معمول تا جایی که باعث افزایش درد نمی شود به مبتلایان به کمردرد توصیه می شود. فعالیت های سبک مانند پیاده روی را امتحان کنید. فعالیتی که باعث افزایش درد می شود را متوقف کنید، اما به دلیل ترس از درد از فعالیت اجتناب نکنید. اگر درمان‌های خانگی بعد از چند هفته جواب نداد، ممکن است پزشک داروهای قوی تری را توصیه کند.

بهترین درمان برای کمردرد

در واقع باید گفت که هیچ نسخه واحدی برای درمان کمردرد وجود ندارد و تلفیقی از روشهای درمانی می توانند به تسکین درد بیمار کمک کنند ، همچنین نوع و شدت مشکل بیماران در انتخاب درمان مناسب بسیار مهم است.

داروها
داروها به نوع کمردرد بستگی دارد. آنها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی ، مانند ایبوپروفن ، دیکلوفناک و ناپروکسن سدیم، برای کمک به تسکین درد و التهاب توصیه می شوند.

شل کننده های عضلانی. اگر کمردرد خفیف تا متوسط ​​با مسکن های رایج تسکین پیدا نکرد، شل کننده عضلانی ممکن است کمک کند. شل کننده های عضلانی می توانند باعث سرگیجه و خواب آلودگی شوند ، به همین دلیل در زمان استفاده از آن ها باید از رانندگی و فعالیت هایی که نیازمند دقت بالا هستند اجتناب شود.

تزریق استروئیدها. داروهای استروئیدی تزریقی در صورت درد شدید که با سایر داروها قابل کنترل نباشد توصیه می شوند ، تعداد دفعات تزریق این داروها به دلیل عوارض آن ها باید محدود باشد.

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی به عنوان بهترین درمان برای کمردرد شناخته می شود که نیاز به انجام جراحی و مصرف داروهای شیمیایی را به حداقل می رساند. متخصصان فیزیوتراپی تمریناتی را برای افزایش انعطاف پذیری، تقویت عضلات پشت و شکم و بهبود وضعیت بدن برای بیماران مبتلا به کمردرد در نظر می گیرد.

متخصصان فیزیوتراپی همچنین آموزش هایی در زمینه نحوه صحیح انجام فعالیت ها به بیماران ارائه می دهند که کمک زیادی به کاهش درد در هنگام انجام فعالیت ها و جلوگیری از تشدید آسیب دیدگی می کند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سعادت‌ آباد برای ارائه بهترین درمان برای کمردرد ابتدا اقدام به ارزیابی دقیقی از شرایط بیماران کرده و برنامه درمانی منحصر بفردی را که شامل تمرینات ورزشی (تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی ، تمرینات دامنه حرکتی و …) ، تکنیک های درمان دستی ، سوزن خشک و مدالیته های ضددرد می شود برای هر بیمار در نظر می گیرند. 

خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز توسط متخصصان ما به آن دسته از عزیزانی که به دلیل وجود درد و سایر مشکلات نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند ، ارائه می شود.

فیزیوتراپیست ها می توانند به شما یاد بدهند که چگونه بنشینید، بایستید و حرکت کنید به گونه ای که ستون فقرات شما را در یک راستا قرار دهد و فشار روی کمر را کاهش دهد. آنها همچنین می توانند تمرینات تخصصی را به شما آموزش دهند که ماهیچه های مرکزی را که پشت شما را پشتیبانی می کنند، تقویت می کند. یک هسته قوی یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از کمردرد بیشتر در آینده است.

جراحی
جراحی به عنوان آخرین گزینه درمان و بندرت و در صورتی که سایر روشهای درمان کمردرد موثر واقع نشوند انجام می گیرد ، فیزیوتراپی پس از جراحی نیز برای بازیابی قدرت و تحرک عضلات کمر ضروری است.

نکاتی برای جلوگیری از کمردرد

وضعیت نامناسب می تواند کمردرد را بدتر کند، به خصوص اگر برای مدت طولانی بنشینید. روی کیبورد خود غرق نشوید. صاف بنشینید، شانه های خود را شل کنید و بدنتان را به پشتی صندلی تکیه دهید.

وقتی کمردرد دارید، خوابیدن می تواند سخت باشد. این می تواند یک چرخه معیوب باشد زیرا وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، ممکن است کمردرد شما بدتر شود. وضعیت خواب نامناسب نیز می تواند کمردرد را تشدید کند. سعی کنید به پهلو دراز بکشید. یک بالش بین زانوهای خود قرار دهید تا ستون فقرات در وضعیت خنثی قرار گیرد و فشار روی کمرتان کاهش یابد. اگر نیاز دارید به پشت بخوابید، یک بالش را زیر زانوهای خود قرار دهید.

 

کلمات مرتبط :

بهترین درمان برای کمردرد – فیزیوتراپی برای کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی

keyboard_arrow_up