تشخیص دیسک گردن

تشخیص دیسک گردن

تشخیص دیسک گردن

تشخیص دقیق فتق دیسک گردن می تواند به درک مکانیسم های زمینه ای مربوط به درد مانند ریشه عصبی فشرده شده کمک کند، تشخیص دقیق نیز نقش مهمی در اتخاذ بهترین روش درمان دیسک گردن دارد.

فیزیوتراپی گردن یکی از موثرترین روش های درمان غیرجراحی دیسک گردن و سایر بیماری ها و آسیب های ستون مهره ها در ناحیه گردن و دیگر بافت های مرتبط با گردن است که در کلینیک فیزیوتراپی سعادت‌ آباد بر اساس بروزترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی ارائه می شود.

فیزیوتراپی علاوه بر کمک به تسکین علائم دامنه حرکات گردن در محدوده بدون درد را نیز بهبود می بخشد.

مراحل تشخیص دیسک گردن

سابقه بیمار. سابقه پزشکی بیمار ، شامل هرگونه بیماری مزمن ، صدمات گذشته ، یا سابقه کمردرد یا گردن ، بررسی می شود. اطلاعات مربوط به علائم فعلی نیز جمع آوری شده است.

معاینه ی جسمی. پزشک با لمس گردن مناطق حساس به لمس را شناسایی می کند. هرگونه تورم و التهابی نیز در این مرحله به دقت بررسی می شود. پزشک همچنین محدوده حرکتی گردن و همچنین علائم نقص عصبی در بازوها ، مانند مشکلات رفلکس ، بی حسی و یا ضعف را بررسی می کند.

مطالعه تصویربرداری یک مطالعه تصویربرداری می تواند نشان دهد که آیا دیسک شروع به صاف شدن کرده یا از مکان عادی خود فراتر رفته است یا خیر. اسکن تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) به دلیل مشاهده کیفیت بالای بافتهای نرم ، روش ترجیحی برای مشاهده فتق دیسک است. اگر MRI یک گزینه نیست ، CT یا CT میلوگرام نیز ممکن است در نظر گرفته شود.

در بسیاری از موارد ، اطلاعات کافی را می توان در طول تاریخچه بیمار و معاینه فیزیکی برای شروع درمان جمع آوری کرد ، بنابراین یک مطالعه تصویربرداری همیشه در قدم اول درخواست نمی شود. با این حال ، برای تشخیص فتق گردن گردن به عنوان علت درد ، معمولاً نیاز به مقایسه سابقه بیمار ، معاینه فیزیکی ، مطالعه تصویربرداری و تزریق تشخیصی با هدایت اشعه ایکس و افزایش کنتراست است.

دلایل دیسک گردن

  • انحطاط دیسک در طی روند پیری . با افزایش سن ، دیسک به طور طبیعی هیدراتاسیون خود را از دست می دهد و انعطاف پذیری و دوام کمتری دارد. ترک و پارگی در دیسکی که محتوای آب کمتری دارد به احتمال زیاد ایجاد می شود.
  • ضربه. تاثیر مستقیم بر ستون فقرات می تواند باعث پارگی یا فتق دیسک شود.
  • سایر علل کمتر شایع فتق دیسک ممکن است مانند اختلالات بافت همبند یا ناهنجاری های دیگر در ستون فقرات.

 

کلمات مرتبط :

دیسک گردن – فیزیوتراپی دیسک گردن – درمان دیسک گردن – فیزیوتراپی گردن – فیزیوتراپی گردن درد – فیزیوتراپی در سعادت آباد – کلینیک فیزیوتراپی در سعادت آباد – تشخیص دیسک گردن

keyboard_arrow_up