تمرینات مناسب کمردرد

کمردرد شایع ترین مشکلی است که ما به عنوان فیزیوتراپیست می بینیم و اکثر مراجعان به کلینیک های فیزیوتراپی افرادی هستند که از کمردرد رنج می برند.

فیزیوتراپی کمردرد یکی از روش های مناسب در درمان کمردرد و عامل زمینه ای آن است ، متخصص فیزیوتراپی ابتدا ارزیابی دقیقی از شرایط بیمار به عمل آورده و بر اساس شرایط بیمار همچون سن ، نوع بیماری ، شدت درد و … برنامه فیزیوتراپی منحصر به هر بیمار را تنظیم می کند.

تکنیک های درمان دستی و منوال تراپی ، تمرین درمانی ، لیزر درمانی ، کشش ستون فقرات و … از جمله راهکارهای فیزیوتراپی در درمان کمردرد هستند.

بیرون زدگی دیسک ها در ستون فقرات ، تنگی کانال نخاعی ، آسیب و فشردگی عصب سیاتیک ، لغزش مهره ها ، کشیدگی رباط ها و … از جمله عواملی هستند که در بروز کمردرد نقش دارند و فیزیوتراپی و تمرینات مناسب کمردرد در درمان آن ها و تسکین علائم کمک کننده هستند.

تمرینات مربوط به کمردرد چیز دیگری است که باید به طور منظم در برنامه روزانه شما گنجانده شود ، به ویژه اگر با درد یا سفتی روبرو می شوید و با افزایش سن روبرو می شوید. تمرینات برای کمردرد زیاد طول نمی کشد و مانند مسواک زدن دوبار در روز برای جلوگیری از مشکلات ، کشش و تقویت کمر به شما در سنین ۴۰ ، ۵۰ ، ۶۰ و بیشتر به دلیل کاهش قدرت ماهیچه ها و ستون فقرات کمک می کند. انعطاف پذیری را از دست می دهد.

تمرینات مناسب کمردرد

به پشت دراز بکشید ، به آرامی زانوها را به سمت سینه بکشید ، یک ثانیه نگه دارید ، سپس دستان خود را مستقیماً به سمت بیرون بکشید. ۲۰ ثانیه نگه دارید ، ۵ تکرار را تکرار کنید ، ۳ بار در روز انجام دهید.

با قرار دادن پاها روی زمین ، زانوها را خم کرده و با حرکت برف پاک کن شیشه جلو ، آنها را به آرامی از پهلو به پهلو حرکت دهید. این تمرین برای کمردرد با چرخاندن آرام ستون فقرات کمری انجام می شود. ۱۰ بار به هر طرف بچرخانید. ۳ بار در روز انجام دهید.

روی شکم دراز بکشید ، به آرامی فشار دهید و قسمت پایینی کمرتان را بکشید. این را نگه ندارید ، اما حرکت را ۱۰ بار ، برای ۳ ست ، سه بار در روز تکرار کنید. اگر این کشش بیش از حد احساس می شود می توانید آن را با استراحت روی ساعد خود تنظیم کنید.

یک پا را پشت زانوی دیگر قرار دهید ، سپس پای خود را به آرامی به طرف دیگر بکشید. کشش را به مدت ۲۰ ثانیه نگه دارید ، هر پا را ۵ بار تکرار کنید و ۳ بار در روز انجام دهید.

 

کلمات مرتبط :

تمرینات مناسب کمردرد – درمان کمردرد – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی سیاتیک

keyboard_arrow_up