تمرینات مناسب گردن درد ، بخش مشترک تقریباً هر برنامه درمانی برای گردن درد است. یک برنامه ورزشی معمولی گردن شامل ترکیبی از تمرینات کششی و تقویتی، تهویه هوازی و احتمالاً تمرینات ماشه ای است.

این مقاله بر روی تمرینات گردن برای تسکین گردن درد ناشی از مشکلات وضعیت بدن و همچنین اقدامات احتیاطی لازم قبل از شروع چنین برنامه ورزشی تمرکز دارد.

بسته به تشخیص خاص فیزیوتراپیست و سطح درد، ممکن است تمرینات مختلفی برای گردن درد توصیه شود. برای بیماران مهم است که به دنبال یک متخصص ستون فقرات گردنی باشند که برای ارزیابی گردن درد و ایجاد یک برنامه ورزشی فردی آموزش دیده باشد.

اگر گردن بیمار برای انجام تمرینات گردن بیش از حد درد می‌کند، ممکن است ابتدا درمان‌های دیگری توصیه شود، مانند داروهایی که به کاهش درد به اندازه کافی برای شروع حرکت گردن کمک می‌کنند. برخی از نکات دیگر که ممکن است درد را کاهش داده و تمرینات را راحت‌تر کند عبارتند از:

  • قبل از ورزش و انجام تمرینات مناسب گردن درد ، از یک پد گرم کننده استفاده کنید تا عضلات و مفاصل سفت را گرم کرده و کشش را آسان‌تر کنید.
    پس از ورزش، یک بسته سرد (یا کیسه نخود فرنگی یخ زده در حوله پیچیده شده) بمالید تا التهاب مفاصل و عضلات را کاهش دهید.

لازم بذکر است که قبل از انجام هرگونه تمرین ورزشی با فیزیوتراپیست خود مشورت های لازم را انجام دهید.

تمرینات مناسب گردن درد

وقتی عضلات گردن، قفسه سینه و قسمت بالایی پشت ضعیف، سفت ویا کشیده می شوند، شانه ها گرد می شوند و سر به سمت جلو می افتد. این وضعیت نامناسب به نوبه خود فشار بیشتری بر مفاصل فاست ستون فقرات گردنی و دیسک‌های بین مهره‌ای و همچنین عضلات و رباط‌ها وارد می‌کند.

وضعیت نامناسب با سر بیش از حد جلوتر ممکن است منجر به درد مزمن یا عود کننده گردن شود که می‌تواند با سفت شدن مفاصل، درد بالای کمر، درد تیغه شانه و سردرد همراه باشد.

خوشبختانه، یک برنامه ورزشی گردن ممکن است بتواند به رفع اکثر این علائم به شرح زیر کمک کند:

تمرینات انعطاف‌پذیری و کششی می‌توانند دامنه حرکت و کشش مفاصل آسیب‌دیده گردنی (گردن) را گسترش یا حفظ کنند و در نتیجه سفتی همراه با درد را تسکین دهند. به عنوان یک قانون کلی، کشش گردن بهتر است هر روز انجام شود و برخی از کشش ها را می توان چندین بار در روز انجام داد.

تمرینات تقویتی خاص می تواند به حفظ وضعیت بهتر کمک کند، که به نوبه خود می تواند شعله ور شدن مکرر درد را کاهش دهد یا از بین ببرد. به عنوان یک قاعده کلی، تمرینات تقویتی گردن باید یک روز در میان انجام شود تا به عضلات فرصت داده شود تا خود را ترمیم کنند.

ورزش هوازی، با دریافت مداوم اکسیژن تغذیه می شود و ضربان قلب و سطح تنفس را در طول مدت تمرین بالا نگه می دارد. تمرینات هوازی از تمرینات مناسب گردن درد هستند که باعث افزایش جریان خون در عضلات و بافت های نرم گردن و قسمت فوقانی کمر می شود که می تواند به شل شدن عضلات و افزایش دامنه حرکتی کمک کند. علاوه بر این، پس از حدود ۳۰ دقیقه یا بیشتر از ورزش هوازی، مسکن‌های طبیعی بدن – به نام اندورفین – آزاد می‌شوند و می‌توانند به کاهش گردن درد کمک کنند.ورزش های هوازی را می توان هر روز انجام داد. برخی از گزینه های خوب عبارتند از استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت، یا یک دستگاه بیضوی، و همچنین یک ارگومتر بالاتنه یا دوچرخه بازو. برای کسی که مدتی است تمرینات هوازی انجام نداده است، پیاده روی سریع می تواند شروع خوبی باشد.این ورزش‌ها علاوه بر کمک به تسکین درد گردن، می‌توانند با حفظ گردنی قوی و انعطاف‌ پذیر که به طور طبیعی وضعیت بهتری دارد، از عود گردن درد در آینده جلوگیری کنند.

 

کلمات مرتبط :

تمرینات مناسب گردن درد – فیزیوتراپی گردن – دلایل درد گردن – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در سعادت‌ آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up