تکنیک های تسکین کمردرد برای بیماری دژنراتیو دیسک

تکنیک های تسکین کمردرد برای بیماری دژنراتیو دیسک

تکنیک های تسکین کمردرد برای بیماری دژنراتیو دیسک

درمان کمردرد ناشی از بیماری دژنراتیو دیسک اغلب پیچیده است و نیازمند اتخاذ روشهای درمان موثر توسط پزشک شما است.

تزریق داروهای استروئیدی

تزریقی که استروئیدها و یا داروی بی‌حس کننده را به فضای اپیدورال در ستون فقرات وارد می‌کند، ممکن است به تسکین موقت کمردرد کمک کند. کاهش درد ممکن است راحتی کافی برای شروع یک برنامه درمانی ورزشی و توانبخشی را فراهم کند.

اثربخشی ممکن است بر اساس تکنیک و رویکرد اتخاذ شده توسط پزشک ستون فقرات شما و همچنین عوامل دیگر متفاوت باشد. تزریق استروئید نخاعی ممکن است در مراحل پیشرفته بیماری دژنراتیو دیسک مفید باشد، زمانی که تصویربرداری تشخیصی التهاب و تغییرات در صفحات انتهایی نزدیک دیسک را نشان می‌دهد و از آن جایی که تزریق این داروها عوارض جانبی نیز به همراه دارد دفعات تزریق سالیانه باید محدود باشد.

تحریک الکتریکی

استفاده از تحریک الکتریکی ممکن است به تسکین کمردرد ناشی از بیماری دژنراتیو دیسک و بهبود عملکرد روزانه با اتکای کمتر به داروهای ضد درد کمک کند.

نمونه ای از تحریک الکتریکی، واحدهای تحریک الکتریکی عصب از راه پوست یا واحدهای TENS است. پدها بر روی پوست روی قسمت های دردناک اعمال می شود و جریان الکتریکی کم به پوست منتقل می شود

درمان دستی ستون فقرات

تکنیک های درمان دستی و منیپولیشن ستون فقرات با تنظیم ستون فقرات توسط دستان فیزیوتراپیست از طریق مکانیسم‌های بالقوه زیر به تسکین کمردرد کمک کند:

  • برداشتن فشار از بافت حساس عصبی
  • افزایش دامنه حرکتی
  • بهبود جریان خون
  • کاهش تنش عضلانی

دیگر تکنیک های تسکین کمردرد برای بیماری دژنراتیو دیسک

روان درمانی

درمان شناختی رفتاری ذهن را آموزش می دهد تا نحوه درک افکار مرتبط با درد و نحوه انجام رفتارهای مرتبط با درد را تغییر دهد. تکنیک های آرام سازی کاربردی به ماهیچه ها می آموزد که تحت استرس یا پس از نشانه های خاص آرام شوند.

بیوفیدبک تراپی

درمان بیوفیدبک از الکترودهایی برای تغییر تدریجی سیگنال‌های عصبی عضلانی و کمک به نظارت و اصلاح کمردرد استفاده می‌کند.

فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی 

فیزیوتراپیست نحوه صحیح انجام فعالیت ها را در دامنه بدون درد به بیمار آموزش می دهد ، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات در سعادت آباد همچنین برنامه تمرینی مختص هر بیمار را با توجه به شرایطی همچون سن بیمار و میزان درد وی تنظیم می کنند و نحوه انجام تمرینات را به بیمار آموزش می دهند.

گرما و سرما درمانی

گرما و سرما با خواص منحصر به فرد خود می توانند به مدیریت کمردرد کمک زیادی بکنند.

گرما با افزایش جریان خون به تسکین درد و تسریع روند بهبودی کمک می کند ، سرما نیز نقش موثری در کاهش التهاب در بافت های آسیب دیده ملتهب بدن دارد.

 

کلمات مرتبط :

تکنیک های تسکین کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی برای آسیب های دیسک کمر – درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

keyboard_arrow_up