درمان فتق دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان فتق دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان فتق دیسک کمر با فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی دیسک کمر و سایر آسیب های ستون فقرات است که در کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد به مراجعه کنندگان محترم ارائه می شود.

راهکارهای فیزیوتراپی نه تنها به تسکین درد کمک می کنند بلکه با ارائه آموزش هایی برای نحوه قرار گیری ستون فقرات در وضعیت مناسب به جلوگیری از تشدید آسیب دیدگی کمک می کند.

بیرون زدگی دیسک کمر یکی از شایع ترین و در عین حال جدی ترین مشکلات ستون فقرات است که ممکن است بطور تدریجی و در طی روند افزایش سن رخ دهد و یا ممکن است بطور ناگهانی و به دلایلی همچون وارد شدن فشار سنگین و بیش از حد بر ستون فقرات رخ دهد.

با افزایش سن از میزان آب دیسک بین مهره ای کاسته شده و ریسک آسیب پذیری ستون مهره ها افزایش پیدا می کند.

درمان فتق دیسک کمر با فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست برای کمک به درمان بیرون زدگی دیسک کمر ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق شرایط بیمار کرده و با توجه به شرایط بیمار و شدت دیسک بیرون زده و علائم و عوارضی که برای بیمار ایجاد کرده از موثرترین راهکارهای فیزیوتراپی بهره می برد.

تمرین درمانی بخش مهمی از برنامه درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی را شامل می شود که شامل تمرینات کششی و تقویتی است. هدف از ارائه تمرینات ورزشی برای بیمار مبتلا به دیسک کمر تقویت عضلات کمر و شکم و محافظت بیشتر آن ها از دیسک بیرون زده و آسیب دیده است ، تمرینات کششی نیز نقش موثری در بهبود دامنه حرکتی ستون فقرات دارند.

گرما و سرما درمانی نیز هرکدام با توجه به شرایط بیمار و با نظر فیزیوتراپیست مورد استفاده قرار می گیرند.

گرما سبب افزایش جریان خون موضعی و عمومی شده و از این طریق با افزایش میزان اکسیژن و سایر مواد مورد نیاز سلول ها برای ترمیم و بازسازی خود کمک می کند.

سرما درمانی نیز نقش موثری در کاهش التهاب ناشی از دیسک بیرون زده دارد.

تکنیک های درمان دستی و ماساژ نیز نقش موثری در کاهش تنشهای عضلانی دارند.

لیزرتراپی با لیزر پرتوان نیز روشی موثر در تسکین درد ناشی از فتق دیسک کمر است، لیزر پرتوان به عنوان یکی از روش های موثر در تخفیف درد و التهاب در بافت های آسیب دیده بدن است.

الکتروتراپی تنس نیز با تحریک عضلات به تسکین درد کمک می کند، الکتروتراپی به کاهش اسپاسم عضلات نیز کمک می کند.

تکنیک سوزن خشک از طریق آزاد سازی اندورفین‌ ها در سیستم عصبی مرکزی در کنار کمک به افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به سلول ها در بافت آسیب دیده راهکارهای موثر در تسکین علائم و درمان فتق دیسک کمر با فیزیوتراپی است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر – درمان دستی دیسک کمر – فیزیوتراپی کمردرد – درمان دستی دیسک کمر

keyboard_arrow_up