دکتر دیسک کمر

فیزیوتراپی بیرون زدگی دیسک کمر

دکتر دیسک کمر در کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد می تواند با تشخیص شدت و محل دیسک بیرون زده بهترین درمان دیسک کمر را ارائه دهد.

دیسک بین مهره ای بافت اسفنجی جذب کننده شوک بین استخوان های ستون فقرات است. زمانی که بافت مرکزی دیسک (هسته) از پوشش بیرونی دیسک (حلقه) بیرون می زند باعث فتق می شود.

این می تواند علائم زیر را ایجاد کند:

  • کمر درد یا گردن درد
  • سیاتیک یا درد بازو
  • سوزن سوزن شدن یا بی حسی اندام ها
  • مشکل در راه رفتن، نشستن و یا خوابیدن

ستون فقرات محل قرارگیری نخاع است و در هر سطح از ستون فقرات، اعصاب از نخاع منشعب می شوند. دیسک‌ها مهره‌ها را از هم جدا می‌کنند و فضایی را بین آن‌ها می‌گذارند تا این اعصاب به قسمت‌های مختلف بدن ما بروند.

در صورت فتق دیسک، هسته می تواند به یکی از اعصاب فشار بیاورد و این فشار می تواند باعث درد شود. علاوه بر این، مواد هسته باعث تحریک شیمیایی عصب و درد می شود. هنگامی که دیسک آسیب می بیند، بدن یک پاسخ طبیعی «التهابی» برای التیام آسیب دارد. التهاب چیز خوبی است، اما اگر درد ادامه یابد، التهاب می تواند به خودی خود منبع درد باشد. به همین دلیل است که ما اغلب از داروهای ضد التهاب برای کاهش التهاب استفاده می کنیم.

دکتر دیسک کمر همچنین ممکن است علائم دیگری را برای تشخیص فتق دیسک در بیماران در نظر بگیرد.

خبر خوب این است که اکثریت قریب به اتفاق فتق دیسک را می توان بدون جراحی با استفاده از درمان دستی و ورزش درمان کرد. تنها درصد کمی از موارد است که به جراحی نیاز دارند.

دلایل و عوامل خطر

  • فرسودگی یا ساییدگی می تواند با بالا رفتن سن در ستون فقرات رخ دهد، به ویژه در افرادی که مشاغل سنگین دارند. این باعث می شود دیسک های ستون فقرات ضعیف و کم آب شوند و آنها را در برابر آسیب های ناشی از حرکات عادی روزمره، خم شدن یا بلند کردن آسیب پذیرتر کند.
  • آسیب دیسک در ستون فقرات اغلب در اثر ضربه، معمولاً به شکل بلند کردن اجسام سنگین ایجاد می شود. نیروی بلند کردن یک جسم سنگین می تواند باعث آسیب به پوشش بیرونی دیسک شود و در نتیجه شکل آن بطور ناگهانی تغییر کند.
  • شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است استعداد ابتلا به کمردرد را به ارث ببرید. اگر والدین یا خواهر و برادر شما نیز آسیب دیسکی را تجربه کرده باشند، ممکن است بیشتر دچار آسیب دیسک شوید.

دکتر کمالی حکیم متخصص در زمینه فیزیوتراپی ستون فقرات و دیسک کمر است و از پیشرفته ترین و بروزترین متدهای درمان دیسک کمر بهره می برد.

اهمیت تحرک در جلوگیری از فتق دیسک چیست؟

دلیل اینکه حرکت و وضعیت بدنی خوب بسیار مهم است این است که دیسک ها به حمایت از فشار بدن ما کمک می کنند. اگر حرکت نکنیم، فشار ثابت، هسته دیسک را به دیواره بیرونی فشار می دهد و به مرور زمان آن را ضعیف می کند.

دیسک ها آب را از محیط اطراف خود جذب می کنند و اگر تحت فشار ثابت (فشرده شدن) باشند نمی توانند آب را جذب کنند. بدون آب، دیسک ها مقداری از فشار هیدرواستاتیک و خاصیت جذب شوک خود را از دست می دهند. علاوه بر این، با از دست دادن آب دیسک‌ها، دیواره‌های دیسک خشک می‌شوند و ضعیف می‌شوند، که باعث می‌شود آنها کمتر بتوانند هسته را درون خود نگه دارند، به جای دیواره‌های ضعیف سد که آب را نگه می‌دارد.

دکتر دیسک کمر

برای بهترین درمان دیسک کمر بدون جراحی باید به بهترین دکتر دیسک کمر مراجعه کنیم.

دکتر دیسک کمر ابتدا اقدام به معاینه دقیق و بررسی شرایط بیمار کرده و بر اساس شدت علائم ، سن بیمار و دیگر شرایط بهترین درمان دیسک کمر را پیشنهاد می دهد.

خبر خوب این است که بدن خود را ترمیم می کند، به شرطی که شرایط مناسب باشد و آسیب خیلی شدید نباشد. با این حال، اگر درد ادامه یابد، بخشی از ستون فقرات حرکت نمی کند و به مرور زمان می تواند سفت و بی حرکت شود و از عملکرد طبیعی مکانیسم بهبود جلوگیری کند.

دکتر دیسک کمر برای درمان دیسک کمر از تکنیک های مختلفی استفاده می کند که درمان دستی یکی از آن ها است ، درمان دستی ستون فقرات که توسط دستان دکتر فیزیوتراپی بر روی ستون فقرات اعمال می شود برای حرکت دادن مفاصل و به حرکت درآوردن آنها استفاده می شود ، تکنیک های کششی نیز برای افزایش تحرک و انعطاف پذیری در ستون فقرات اعمال می شوند.

ورزش نیز بخش مهمی از برنامه درمان دیسک کمر است که توسط دکتر فیزیوتراپی در نظر گرفته می شود ، تمرینات ساده برای تقویت عضلات به حمایت از ستون فقرات و کاهش فشار روی دیسک کمک می کند. که محیطی را برای بدن ایجاد می کند تا خود را ترمیم کند و دیسک آسیب دیده را ترمیم کند.

دکتر کمالی حکیم در کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد علاوه بر تکنیک های دستی و در نظر گرفتن برنامه ورزشی مناسب شرایط بیمار از تکنیک های سوزن خشک و روشهای درمانی تسکین دهنده درد همچون لیزر پرتوان نیز بهره می برد.

فیزیوتراپی در منزل نیز از خدمات ارزشمندی است که توسط متخصصان ما به عزیزانی که نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد مراجعه کنند ارائه می شود.

 

مقالات مرتبط :

علائم فتق دیسک کمر

برآمدگی دیسک

روشهای درمان درد سیاتیک

keyboard_arrow_up