روشهای درمان کمردرد در خانه

روشهای درمان کمردرد در خانه

روشهای درمان کمردرد در خانه

کمردرد یکی از شایع ترین بیماری های جسمی است. مطالعات نشان می دهد که از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر در مقطعی از زندگی خود، معمولاً در ناحیه کمر، کمردرد دارند.

ممکن است هنگام کار در حیاط یا نظافت خانه به دلایلی همچون رگ به رگ شدن و گرفتگی عضلات دچار کمردرد شده باشید، یا ممکن است کمر شما به دلیل یک آسیب ورزشی قدیمی یا یک بیماری مزمن مانند آرتریت یا اسپوندیلیت آنکیلوزان درد کند.

کمردرد ناگهانی یا شدید باید توسط پزشک یا فیزیوتراپیست بررسی شود. این همچنین برای دردی است که از بین نمی رود.

اما گاهی اوقات می توانید درد و ناراحتی آزاردهنده را به تنهایی درمان کنید.

روشهای درمان کمردرد در خانه

۱٫ به حرکت ادامه دهید
وقتی درد دارید ممکن است این احساس را نداشته باشید. اما این احتمالاً اولین چیزی است که پزشک شما توصیه می کند. یک تصور غلط رایج در بیماران مبتلا به کمردرد منفرد این است که آنها نمی توانند فعال بمانند. سعی کنید با سطح معمول فعالیت و حرکت روزانه خود هماهنگ باشید. این می تواند یک پیاده روی سریع ۳۰ دقیقه ای یا دور زدن بلوک با سگ خود باشد. سعی کنید حداقل سه بار در هفته روی پاهای خود بایستید.کم تحرکی به ماهیچه‌های اطراف ستون فقرات و پشت اجازه می‌دهد تا ضعیف شوند. “این به نوبه خود می تواند باعث حمایت کمتری از ستون فقرات شود” و منجر به درد طولانی مدت شود.

۲٫ کشش و تقویت
یکی از روشهای درمان کمردرد در خانه انجام تمرینات ورزشی کششی و تقویت است، ماهیچه های قوی، به ویژه در هسته شکم، به حمایت از کمر کمک می کنند. قدرت و انعطاف‌پذیری ممکن است به تسکین درد و پیشگیری از آن کمک کند. یوگا، پیلاتس و تای چی تنها چند راه برای تقویت عضلات مرکزی بدن و عضلات اطراف باسن هستند. یکی از تمریناتی که تمام قسمت بالایی و پایین کمر شما را هدف قرار می دهد این است که روی شکم خود دراز بکشید و پاها و بازوهای خود را در حالت پرواز بالا بیاورید. در مورد تمرینات مناسب برای شرابط خود با فیزیوتراپیست مشورت کنید.

۳٫ وضعیت بدن را خوب حفظ کنید
این به کاهش فشار روی کمر شما کمک می کند. می‌توانید از نوار، تسمه یا نوارهای کشسان استفاده کنید تا ستون فقرات خود را در یک راستا نگه دارید. سعی کنید سر خود را در مرکز لگن قرار دهید. شانه های خود را خم نکنید و چانه خود را به سمت جلو خم نکنید.اگر جلوی صفحه نمایش کار می کنید، بازوهای خود را به طور یکنواخت روی میز یا میز قرار دهید و چشمان خود را در سطح بالای صفحه نگه دارید. از روی صندلی بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید و به طور منظم راه بروید.

۴٫ حفظ وزن سالم
از دست دادن وزن اضافی بار روی کمر شما را سبک می کند. کاهش وزن واقعاً به تسکین کمک می کند زیرا میزان نیروی مکانیکی وارد بر ستون فقرات را کاهش می دهد. اگر به کمک نیاز دارید، از فیزیوتراپیست خود در مورد رژیم غذایی و برنامه ورزشی که ممکن است برای شما بهترین نتیجه را داشته باشد، راهنمایی بخواهید.

۵٫ سیگار را ترک کنید
ترک سیگار در صورت استعمال آن یکی از روشهای درمان کمردرد در خانه است ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر سیگار می‌کشید، ممکن است چهار برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری به بیماری دیسک دژنراتیو یا سایر مشکلات ستون فقرات مبتلا شوید. نیکوتین موجود در سیگار و سایر محصولات تنباکو می‌تواند استخوان‌های ستون فقرات شما را ضعیف کند و مواد مغذی حیاتی را از دیسک‌های اسفنجی که مفاصل شما را محافظت می‌کنند، بگیرد. ستون فقرات سالم از انعطاف پذیری کمر و سفت شدن و درد ماهیچه های آن جلوگیری می کند.

۶٫ یخ و گرما را امتحان کنید
معمولاً اگر کمر شما به دلیل تورم یا التهاب آزاردهنده باشد، یخ بهتر است. اگر می‌خواهید ماهیچه‌های سفت یا گرفته را شل کنید، یک پد گرم‌کننده ممکن است بهتر باشد.

 

کلمات مرتبط :

روشهای درمان کمردرد در خانه – درمان خانگی کمردرد – بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی دیسک کمر – بهترین درمان دیسک کمر – فیزیوتراپی سیاتیک – فیزیوتراپی در سعادت آباد

keyboard_arrow_up