علائم دیسک کمر

علائم دیسک کمر

علائم دیسک کمر بسیار متفاوت است ، از درد متوسط ​​در پشت و باسن تا بی حسی و ضعف گسترده که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

در اغلب مبتلایان، درد در عرض شش هفته کاهش می یابد. اما علیرغم مدت زمان کوتاه، درد می تواند طاقت فرسا باشد و شرکت در فعالیت ها و مسئولیت های روزمره را دشوار کند. برای برخی، درد می تواند مزمن و یا ناتوان کننده شود.

فیزیوتراپی دیسک کمر موثرترین روش درمان دیسک کمر است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سعادت آباد ارائه می شود . فیزیوتراپیست های ما از پیشرفته ترین و بروزترین روشها برای کمک به بهبود شرایط مراجعه کنندگان عزیز بهره می برند.

شایع ترین علائم دیسک کمر

معمولاً فتق دیسک به عصب مجاور فشار می آورد یا ملتهب می شود و باعث انتشار درد در طول عصب می شود. فتق دیسک شایع ترین علت سیاتیک است، درد ساق پا در امتداد عصب سیاتیک در پشت ساق پا.

درد پا. درد ساق پا معمولاً بدتر از کمردرد است. اگر درد در امتداد مسیر عصب سیاتیک بزرگ در پشت ساق پا منتشر شود، به آن سیاتیک یا رادیکولوپاتی گفته می شود.

درد عصبی. قابل توجه ترین علائم معمولاً به عنوان درد عصبی در پا توصیف می شود که درد به صورت درد سوزشی و شدید توصیف می شود.

مکان متغیر. علائم دیسک کمر بسته به متغیرهایی مانند محل فتق دیسک و درجه فتق، علائم ممکن است در قسمت پایین کمر، باسن، جلو یا پشت ران، ساق پا، پا و یا انگشتان پا مشاهده شود و معمولاً فقط یک طرف را تحت تاثیر قرار می دهد.

علائم عصبی. بی حسی، احساس سوزن سوزن شدن و ضعف ممکن است در ساق پا، پا و یا انگشتان پا تجربه شود.

دردی که هنگام خم شدن به جلو بدتر می شود. بسیاری متوجه می شوند که وضعیت هایی مانند خم شدن به جلو روی صندلی، به طور قابل توجهی بدتر می کند.

شروع سریع. درد فتق دیسک کمر معمولاً به سرعت ایجاد می شود، اگرچه ممکن است هیچ اقدام یا رویداد قابل شناسایی که باعث درد شود وجود نداشته باشد.

ضعف پا. علائم عصبی ناشی از فتق دیسک کمر ممکن است شامل مشکل در بلند کردن پا هنگام راه رفتن باشد.

درد پایین کمر. این نوع درد ممکن است با سفتی ستون فقرات همراه باشد. 

دردی که با حرکت بدتر می شود. درد ممکن است به دنبال ایستادن یا نشستن طولانی مدت یا پس از راه رفتن حتی در فاصله کوتاهی ایجاد شود. خنده، عطسه و … نیز ممکن است درد را تشدید کند.

علائم دیسک کمر معمولاً در صورتی که فتق گسترده باشد شدیدتر است. اگر فتق دیسک عصب را تحت تأثیر قرار ندهد، درد می‌تواند خفیف‌تر و محدود به کمر باشد.

در برخی موارد، کمردرد یا پا درد که برای چند روز رخ می دهد و سپس از بین می رود، اولین نشانه فتق دیسک است.

علائم خطرناک فتق دیسک کمر که به ندرت رخ می دهد.

از دست دادن کنترل مثانه یا روده، درد در ناحیه کمر، بی حسی یا ضعف در هر دو پا نشانه های یک بیماری نادر اما جدی به نام سندرم دم اسب هستند.

این فشار و تورم اعصاب انتهای ستون فقرات در صورت تاخیر در درمان می تواند منجر به فلج و سایر اختلالات دائمی شود. در صورت بروز این علائم، درمان فوری پزشکی، که ممکن است شامل جراحی باشد، مورد نیاز است.

 

کلمات مرتبط :

علائم دیسک کمر – بهترین درمان دیسک کمر – فیزیوتراپی در سعادت آباد – فیزیوتراپی در بلوار دریا – فیزیوتراپی در شهرک غرب

keyboard_arrow_up