علائم همراه گردن درد

علائم همراه گردن درد

علائم همراه گردن درد می تواند بسیار متفاوت باشد. این درد ممکن است فقط یک درد خفیف باشد ، یا می تواند آنقدر آزاردهنده باشد که فرد از هرگونه حرکت بیش از حد اجتناب کند.

اغلب اوقات گردن درد در یک نقطه قرار دارد و طی چند روز یا چند هفته به خودی خود برطرف می شود. به ندرت ، درد ثابت می شود و یا به سایر قسمت های بدن مانند شانه و بازو سرایت می کند.

اگر علائم گردن درد پیشرفت کند ، حتی می تواند منجر به اختلال خواب شود. گردن درد همچنین ممکن است با سایر فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن یا رفتن به محل کار یا هر گونه فعالیتی که شامل چرخاندن سر است ، مانند رانندگی تداخل داشته باشد.

علائم درد گردن ممکن است ثابت باشد ، سریع از بین برود ، مرتباً بیاید و برود یا به صورت متناوب بازگردد. برخی فعالیتها یا حرکات مانند عطسه یا سرفه می تواند درد را بدتر کند.

در حالی که گردن درد معمولاً خود به خود برطرف می شود ، گاهی اوقات باید علت اصلی را برای تسکین علائم درمان کرد. هنگامی که درد گردن همچنان در فعالیتهای معمول تداخل ایجاد می کند یا روزها بدون بهبود ادامه می یابد ، توصیه می شود که با پزشک یا فیزیوتراپیست خود ملاقات داشته باشید.

گاهی اوقات گردن درد ناشی از یک بیماری جدی زمینه ای مانند بیرون زدگی دیسک گردن ، تنگی کانال نخاعی گردنی ، سرطان ، مننژیت یا عفونت است. اگر گردن درد با هر یک از موارد زیر همراه باشد ، نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد:

 • انتشار درد به هر دو دست یا پا (درد میلوپاتیک)
 • بی حسی ، سوزن سوزن شدن یا ضعف در بازوها یا پاها
 • مشکلات مربوط به تعادل یا هماهنگی
 • از دست دادن کنترل روده یا مثانه
 • کاهش وزن ناخواسته
 • تب یا لرز
 • سردرد شدید همراه با سفتی گردن

علائم همراه گردن درد

گردن درد معمولاً شامل یک یا چند مورد از علائم و نشانه های زیر است:

گرفتگی گردن. درد و مشکل در حرکت دادن گردن ، به ویژه هنگام تلاش برای چرخاندن سر از یک سمت با سمت دیگر

درد شدید گردن. این درد ممکن است در یک نقطه موضعی باشد و ممکن است بصورت درد ضربه ای و سوزشی احساس شود ، این نوع درد معمولاً در قسمت تحتانی گردن ایجاد می شود.

درد رادیکولار. این درد می تواند در امتداد یک عصب از گردن به شانه و بازو منتشر شود. شدت درد می تواند متفاوت باشد و این درد عصبی ممکن است درد سوزشی باشد.

رادیکولوپاتی گردن . نقایص عصبی – مانند مشکلات رفلکس ها ، کاهش احساس یا قدرت ممکن است در بازو به دلیل فشردگی ریشه عصب تجربه شود. رادیکولوپاتی گردنی نیز ممکن است با درد رادیکولار همراه باشد.

مشکل در گرفتن یا بلند کردن اجسام. این مشکل در صورت بی حسی یا ضعف در بازو یا انگشتان ایجاد می شود.

سردرد . گاهی اوقات تحریک در گردن می تواند عضلات و اعصاب متصل به سر را تحت تأثیر قرار دهد. برخی از نمونه ها شامل سردرد تنشی ، سردرد سرویکوژنیک و نورالژی پس سری است.

گردن درد چگونه رخ می دهد؟
 • به تدریج به مرور زمان. درد گردن ممکن است به صورت خفیف شروع شود یا فقط در پایان یک روز کاری رخ دهد ، اما ممکن است عود کند و با گذشت زمان بدتر شود.
 • بلافاصله پس از آسیب دیدگی. به عنوان مثال ، گردن درد می تواند بلافاصله پس از تصادف دوچرخه سواری یا خوابیدن ناخوشایند روی گردن شروع شود.
 • واکنش تاخیری پس از آسیب دیدگی. علائم پیچ خوردگی گردن ، مانند پس از تصادف رانندگی ، ممکن است چند ساعت یا چند روز پس از وقوع آسیب شروع شود. برخی از آسیب های گردن می توانند با گذشت زمان بدتر شوند.
 • ناگهان بدون علائم قبلی. گاهی اوقات گردن درد می تواند در وسط یک روز معمولی بدون دلیل مشخص شروع شود.

کلمات مرتبط :

علائم همراه با گردن درد – دلایل گردن درد – درمان دیسک گردن – فیزیوتراپی دیسک گردن – فیزیوتراپی در سعادت‌ آباد

keyboard_arrow_up