علل شایع کمردرد

علل شایع کمردرد

علل شایع کمردرد

کمردرد به عنوان شایع ترین مشکل اسکلتی عضلانی شناخته می شود بطوری که بر اساس آمارها بیش از ۸۰ درصد افراد در برهه ای از زندگی خود کمردرد را تجربه می کنند.

و درد می تواند بسیار بدتر از درد و کمر درد باشد. این می تواند به نواحی دیگر بدن شما تابیده شود، باعث اسپاسم شدید عضلانی شود و شما را در رختخواب دراز بکشد و از درد ناتوان شده اید.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، کمردرد آنقدر شایع و آنقدر مشکل ساز است که دلیل شماره ۱ برای از دست دادن روزهای کاری در سراسر جهان است.

چرا کمرم درد می کند؟ 

موارد زیادی ممکن است در پشت شما به مشکل بخورند. شما می توانید در اثر فعالیت بیش از حد یا انجام هیچ کاری به خود آسیب برسانید. یک عطسه ساده می تواند ناگهان شما را دچار دردهای اسپاسمیک کند.

بیشتر اوقات علت مکانیکی است. این چیزی است که می توانید آن را اصلاح کنید و از آن بازیابی کنید. حتی ممکن است مشکل کمر شما بدون مراجعه به پزشک خود به خود برطرف شود.

علل شایع کمردرد

کمردردی که ماهیت مکانیکی دارد به یک چیز خلاصه می شود: فعالیت. یا فعالیت خاصی منجر به مشکلی می شود که باعث درد می شود یا عدم فعالیت عمومی محیطی را ایجاد می کند که پشت شما نمی تواند نیازهای روزانه را تحمل کند. این مسائل مربوط به فعالیت منجر به موارد زیر می شود:

  • کشیدگی و رگ به رگ شدن – بیشتر کمردردهای حاد در این دسته قرار می گیرند. شما یک عضله را بیش از حد کشیدید و آن را کشیدید، یا یک تاندون را پاره کردید که منجر به رگ به رگ شدن شد. هر دو ممکن است از چرخاندن یا بلند کردن نادرست چیزی، برداشتن یک جسم سنگین یا افزایش بیش از حد دست شما رخ دهند.
  • فتق یا پارگی دیسک – ضربه ناشی از تصادف، سقوط یا آسیب ورزشی می تواند به ستون فقرات شما آسیب برساند. کمردرد بلافاصله پس از آسیب شروع می شود. همچنین ممکن است باعث گزگز یا بی حسی در پاهای شما شود.
  • سیاتیک – درد شدید در ناحیه کمر که از باسن و پاها به پایین تابش می کند به دلیل فشرده شدن عصب سیاتیک است. سیاتیک اغلب پس از فتق یا پارگی دیسک رخ می دهد.
  • بارداری – کمردرد یک شکایت رایج در بارداری است. ماهیچه ها و رباط های شما با رشد شکم و کودک در حال کشیده شدن هستند. وزن اضافه و برآمدگی جلو می تواند بیش از حد بر پشت شما تاثیر بگذارد. بارداری یکی از علل شایع کمردرد است که بسیاری از بانوان باردار را درگیر می کند.

سایر علل کمتر شایع کمردرد

دلایل کمتری برای کمردرد وجود دارد. اما این دلایل کمتر رایج بسیار جدی تر هستند. هر یک از این موارد نیاز به مراقبت پزشکی برای رفع علت اصلی کمردرد شما دارد. در موارد نادر، درد شما می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

چگونه کمردرد خود را تسکین دهم؟

ابتدا باید علت را درک کنید. اگر تصادف، سقوط یا جراحت داشتید، یک قرار ملاقات با پزشک یا فیزیوتراپ خود تعیین کنید تا معاینه شوید. اما اگر چیزی را کشیده اید یا به طور کلی کمر درد دارید، دستورالعمل ها با درمان خانگی شروع می شود.

ممکن است فکر کنید که اگر استراحت کنید درد شما از بین خواهد رفت. در واقع برعکس است. حرکت بهترین دارو است. عدم تحرک می تواند باعث سفت شدن ماهیچه ها شود و باعث درد بیشتر شود. بنابراین فعال بمانید و تا جایی که درد اجازه می دهد به برنامه معمول خود پایبند باشید و تمریناتیکه فیزیوتراپیست برای شما در نظر می گیرد را برای هدف قرار دادن مناطق آسیب دیده و تسکین کمردرد خود امتحان کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر – علل شایع کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در سعادت آباد

keyboard_arrow_up