فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

کمردرد شایع ترین اختلال اسکلتی ـ عضلانی و یکی از مهم ترین دلایل دوری افراد از محل کار است و بحدی شایع است که بر اساس آمارها بیش از ۷۵ درصد افراد در طول زندگی خود آن را تجربه خواهند کرد.

کمردرد می‌تواند ناتوان‌کننده باشد و با گذشت زمان از کار، رویدادهای اجتماعی یا حتی فعالیت های روزمره شما جلوگیری کند.

عوامل مختلفی در بروز کمردرد نقش دارند از مشکلات مرتبط با دیسک بین مهره ای تا تنگی کانال نخاعی و درد عصب سیاتیک که می توانند تحرک فرد را محدود کنند.

جستجوی کمک به محض تشخیص درد برای اطمینان از ایمن‌ترین و سریع‌ترین بهبود ممکن حیاتی است. تمرینات فیزیوتراپی برای کمردرد فواید زیادی دارند که به طور کلی زندگی شما را بهبود می بخشد.

شناسایی علت کمردرد برای تعیین اینکه کدام ساختار در درد شما نقش دارد، مهم است. درد شما ممکن است از بافت نرم (عضلات یا رباط ها)، ساختارهای عصبی (اعصاب بدن ما)، استخوان یا حتی اندام های داخلی شما باشد. دکتر فیزیوتراپی شما می تواند به ارزیابی و تعیین منبع درد کمک کند و سپس اقدام به درمان مشکل کند.

در یک دوره جدید و حاد کمردرد، تمرکز جلسه فیزیوتراپی شما معمولاً بر کاهش درد و همچنین یافتن منبع درد شما خواهد بود. درد ممکن است ناشی از دلایل التهابی یا موارد دیگر باشد.

اولین جلسه فیزیوتراپی برای کمردرد بر روی کاهش هر گونه اسپاسم عضلانی حاد و بازگرداندن دامنه حرکتی که به طور موقت از دست داده اید تمرکز می کند. فیزیوتراپیست شما همچنین سعی خواهد کرد مواردی را که درد شما را بدتر می‌کنند بررسی کند و پس از شناسایی این عوامل (مانند نشستن، ایستادن یا راه رفتن از سطوج شیب‌ دار)، توصیه‌ هایی درباره تغییر آن‌ ها ارائه می‌ کند.

این احتمال وجود دارد که فیزیوتراپیست شما را طی ۱ تا ۲ روز از آن قرار اولیه ملاقات کند. در این مرحله ممکن است درد شما شروع به کاهش یکباره کند و فیزیوتراپیست شما احتمالاً درمان عملی بیشتری را ادامه خواهد داد. احتمالاً از هم اکنون دامنه حرکتی نرمال تری خواهید داشت و می توان انتظار داشت که این حرکت در روزهای آینده ادامه یابد.

این یک بخش کلیدی از توانبخشی شما است زیرا اغلب با حذف داروهای ضد درد و بازگشت حرکت، افراد می توانند بیش از حد مشتاق بازگشت به فعالیت های عادی باشند. ما باید مطمئن شویم که بازگشت به فعالیت همچنان تدریجی و پیشرونده است. ما باید مراقب باشیم که در این مرحله از شعله ور شدن یا به سادگی آسیب مجدد جلوگیری کنیم. برای جلوگیری از یک رابطه طولانی مدت با کمردرد، مهم است که توصیه های فیزیوتراپیست خود را دنبال کنید و از قرار برنامه درمانی که فیزیوتراپیست برای شما در نظر می گیرد پیروی کنید تا بتوانید از بهبودی کامل اطمینان حاصل کنید.

در موارد کمردرد مزمن، این احتمال وجود دارد که شما سابقه طولانی مدت بیماری خاص با تشخیص بالقوه از یک متخصص پزشکی یا فیزیوتراپیست متفاوت داشته باشید. کمردرد مزمن می تواند ناشی از یک آسیب حاد قبلی باشد، یا فقط به تدریج و آهسته درد در طول زمان ایجاد شود. در مورد بسیاری از افراد مبتلا به کمردرد مزمن، آنها محرک‌ های خاص خود را می‌دانند و بنابراین از راه‌ های مدیریت آن آگاه هستند.

اغلب، بهترین راه برای جلوگیری از تشدید علائم، انجام تمرینات ورزشی یا حرکات کششی ساده به صورت روزانه است. 

در غیر این صورت، ممکن است فقط با درد دست و پنجه نرم کنید و فکر کنید که بخشی از زندگی شماست. ما به شدت آن را رد می کنیم! هم درمان دستی و هم تمریناتی وجود دارد که می تواند به کاهش درد و بهبود زندگی روزمره شما کمک کند.

بهترین اقدام این است که فوراً به دنبال کمک حرفه ای باشید و در حرکت بمانید. فیزیوتراپیست شما قادر خواهد بود آن حرکت را هدایت کند و شما را دوباره احساس انسان بودن کند.

حرکت قطعا دارو است و اغلب می تواند نیاز به هر گونه داروی دارویی را از بین ببرد! در میان مدت تا دراز مدت، فیزیوتراپیست شما ممکن است شما را به سمت یک برنامه ورزشی راهنمایی کند تا توانبخشی شما را تسهیل کند. این می تواند تضمین کند که کل برنامه شما بر این اساس نظارت، پیشرفت و هدایت می شود.

باز هم، تحقیقات به ما می گوید که این بهترین راه حل برای جلوگیری از عود آسیب است. اگر پایبندی شما به توصیه های تعیین شده توسط فیزیوتراپی خوب باشد، احتمال عود شما کم است و می توان به نتایج بلند مدت سلامتی شما دست یافت!

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

چگونه فیزیوتراپیست شما می تواند کمک کند:

  • به نگرانی های شما در مورد تأثیر و شدت آسیب ایجاد شده پاسخ دهد.
  • به شما در مورد تشخیص و عوامل موثر در آسیب شما آموزش دهد
  • به کاهش درد و سفتی ناشی از عضلات شما کمک می کند.
  • دامنه حرکتی ستون فقرات را بازیابی می کند.
  • با تمرینات توانبخشی عضلات ضعیفی را که در آسیب شما نقش دارند، تقویت می کند.
  • به شما آموزش می دهد که چگونه خود را مدیریت کنید یا از علائم و نشانه های شعله ور شدن آگاه باشید
  • بازگشت خود را به فعالیت ایمن و کارآمد هدایت کنید

همراه با آموزش، درمان فیزیوتراپی شما ممکن است شامل درمان دستی باشد. درمان دستی یک درمان عملی است که می تواند شامل گزینه هایی از جمله حرکت مفصل، دستکاری و ماساژ و درمان نقطه ماشه ای باشد. یک مکمل بسیار مهم برای درمان دستی تقریباً همیشه شامل نوعی از تمرینات ورزشی فیزیوتراپی است. تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار مبتلا به کمردرد در نظر می گیرد با هدف بهبود قدرت و انعطاف پذیری شما، عملکرد روزانه (از جمله مواردی مانند راه رفتن) خواهند بود. بسته به شدت درد، دکتر فیزیوتراپی ممکن است استفاده کوتاه مدت از وسایل کمکی راه رفتن مانند عصا یا واکر را نیز پیشنهاد کند و بنابراین ممکن است ایمن ترین راه را به شما آموزش دهد.

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در سعادت آباد – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی در شهرک غرب – فیزیوتراپی در بلوار دریا – فیزیوتراپی سیاتیک

keyboard_arrow_up