فواید ورزش برای کمردرد

فواید ورزش برای کمردرد

فواید ورزش برای کمردرد

تمرینات ورزشی تقریباً همیشه برای بازسازی ستون فقرات و تسکین کمردرد ضروری است. معمولاً برنامه تمرینی کنترل شده و تدریجی که برای هر فرد طراحی شده است ، روشی موثر در تسکین کمردرد است.

اغلب متخصصان ارتوپدی و فیزیوتراپی بیش از یک تا دو روز استراحت را توصیه نمی کنند چراکه استراحت طولانی مدت سبب ضعف عضلات کمر شده و منجر به خشکی ستون فقرات و تشدید مشکلات بیماران می شود.

یک تمرین متعادل باید شامل ترکیبی از حرکات کششی و تقویتی و همچنین تمرینات هوازی باشد که ضربان قلب را بالا می برد.

یک برنامه موثر از تمرینات کمر باید جامع باشد و تمام قسمت های ستون فقرات را تحت تاثیر قرار دهد.

رعایت اصول صحیح حین انجام تمرینات ورزشی یکی از مهمترین عوامل برای تسکین درد طولانی مدت است. یک متخصص فیزیوتراپی می تواند کاهش درد و مدیریت را به عنوان بخشهای اصلی برنامه ورزشی در نظر بگیرد.

انجام فعالیت های ورزشی و تناسب اندام با سالم نگه داشتن کمر به دیسک ها اجازه می دهد تا مایعات خود را مبادله کنند و به این ترتیب دیسک تغذیه خود را دریافت می کند. یک دیسک سالم با آب متورم می شود و آن را بیرون می کشد ، مانند عملکرد یک اسفنج. این عمل اسفنجی مواد مغذی را بر روی دیسک توزیع می کند.

علاوه بر این ، تبادل مایعات به کاهش تورم در سایر بافتهای نرم که به طور طبیعی در اطراف دیسک های آسیب دیده رخ می دهد ، کمک می کند. هنگامی که ورزش کم می شود ، تورم افزایش می یابد و دیسک ها دچار سوء تغذیه و انحطاط می شوند.

ورزش کمر با حفظ انعطاف پذیری فیبرهای پیوندی رباط ها و تاندون ها سفتی را کاهش می دهد. تحرک بهتر از طریق ورزش کمر باعث جلوگیری از پارگی فیبرهای همبند تحت استرس می شود که به نوبه خود از آسیب و کمردرد جلوگیری می کند.

یکی دیگر از تأثیرات مهم ورزش ، کشش ، تقویت و ترمیم ماهیچه هایی است که به حمایت از کمر کمک می کند. عضلات پشت و شکم به عنوان یک بریس داخلی عمل می کنند که از دیسک های مهره ها ، مفاصل صورت و رباط ها حمایت می کند. هنگامی که عضلات پشت و شکم ضعیف هستند نمی توانند کمر را به درستی نگه دارند. تمرینات تقویت کمر به تقویت این عضلات پشتیبان کمک می کند تا از کشیدگی بافت های نرم (مانند عضلات ، رباط ها و تاندون ها) جلوگیری کرده و از ساختارهای ستون فقرات حمایت کافی کند.

یک برنامه ورزشی و تناسب اندام باید در بیشتر مراحل درمان برای تسکین درد و بهبود سلامت کلی بیماران ادغام شود. اگر درد شدید باشد ، ممکن است بیماران قبل از شروع برنامه ورزش پشت ، ابتدا نیاز به درمان درد داشته باشند.

فواید ورزش برای کمردرد

  • تقویت عضلات پشتیبان ستون فقرات ، از بین بردن فشار دیسک های ستون فقرات و مفاصل 
  • کاهش سفتی و خشکی ستون فقرات که منجر به افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات و بهبود تحرک فرد می شود.
  • بهبود گردش خون برای توزیع بهتر مواد مغذی در بدن ، از جمله در دیسک های نخاعی
  • ترشح اندورفین ، که به طور طبیعی می تواند درد را تسکین دهد. ترشح مکرر اندورفین می تواند به کاهش وابستگی به داروهای ضد درد کمک کند. اندورفین ها همچنین می توانند خلق و خو را بالا ببرند و علائم افسردگی را از بین ببرند ، این یک عارضه شایع درد مزمن است.
  • به حداقل رساندن دوره های درد کمر یا گردن ، و کاهش شدت درد 

کلمات مرتبط :

فواید ورزش برای کمردرد – فیزیوتراپی کمردرد – درمان کمردرد – روش های فیزیوتراپی کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی دیسک کمر – بهترین درمان دیسک کمر – فیزیوتراپی دیسک

keyboard_arrow_up