فیزیوتراپی برای تسکین کمردرد

فیزیوتراپی برای تسکین کمردرد

فیزیوتراپی برای تسکین کمردرد

قبل از اینکه به فیزیوتراپی فکر کنید، به این فکر کنید که چه چیزی ممکن است باعث کمردرد شود. گاهی اوقات علت اصلی چیزی جزئی است، مانند نشستن با وضعیت بد یا حرکت ناگهانی که ممکن است باعث رگ به رگ شدن شده باشد. به طور معمول، هنگامی که این اتفاق می افتد، درد پس از چند روز خود به خود از طریق درمان محافظه کارانه مانند گرما درمانی، استراحت و داروهای بدون نسخه فروکش می کند.

با این حال، اگر درد مزمن باشد یا بدتر شود، می تواند نشانه یک بیماری جدی تری باشد، مانند آرتریت، عفونت کلیه، فتق دیسک، مشکلات روده یا حتی سرطان.

اگر علائم شما ظرف چند روز بهبود نیافت، به دنبال کمک پزشکی باشید. اگر پزشک شما فیزیوتراپی را توصیه می کند، مطمئن شوید که برای اولین قرار ملاقات لباس راحت بپوشید، زیرا باید حرکت زیادی انجام دهید. این به این دلیل است که درمانگر می خواهد قبل از طراحی یک برنامه فیزیوتراپی، وضعیت، دامنه حرکتی و قدرت متفاوت عضلات مختلف شما را اندازه گیری کند.

فیزیوتراپی برای تسکین کمردرد

فیزیوتراپیست یک متخصص آموزش دیده است که کمر شما را ارزیابی می کند و انواع خاصی از تمرینات را برای کمک به بهبودی شما پیشنهاد می کند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • کشش
  • آموزش قدرت
  • فعالیت هوازی کم تاثیر
  • درمان دستی
  • تحریک الکتریکی

فواید فیزیوتراپی برای تسکین کمردرد

مراقبت شخصی یکی از مزایای اصلی کمک گرفتن از یک فیزیوتراپی این است که او یک رویکرد یکسان را انجام نمی دهد. آنها نوع بدن، سن، سبک زندگی شما (خواه شما معمولاً یک فرد کم تحرک یا یک ورزشکار)، شرایط سلامتی موجود و نحوه واکنش شما به انواع مختلف حرکات را در نظر می گیرند.

کاهش درد. فیزیوتراپی به نحوه راه رفتن شما (نحوه حرکت شما هنگام راه رفتن/دویدن) و همچنین نحوه برخاستن شما از حالت نشسته و دراز کشیدن نگاه می کند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تمرین‌هایی را پیشنهاد کنند که دردی را که مستقیماً توسط حرکات شما ایجاد می‌شود کاهش می‌دهد. درمانگر همچنین ممکن است از تحریک الکتریکی برای بازیابی عملکرد استفاده کند.

بازیابی تحرک. فیزیوتراپیست ها نه تنها درد را درمان می کنند، بلکه به دنبال علت اصلی ناراحتی نیز هستند. به عنوان مثال، اگر کمر شما سفت باشد، درمانگر روی کاهش آن سفتی تمرکز می کند. اگر عضلات پشت شما ضعیف هستند، درمانگر ممکن است تمرینات تقویتی را توصیه کند که به بازیابی کامل دامنه حرکتی شما کمک می کند.

کاهش نیاز به جراحی یکی از فواید فیزیوتراپی برای تسکین کمردرد است. جراحی تنها باید به عنوان آخرین راه حل در نظر گرفته شود و فیزیوتراپی یکی از فعال ترین راه ها برای تلاش برای رفع محافظه کارانه کمردرد است.

کاهش خطر آسیب بیشتر. اگر به دلیل وظایف شغلی یا فعالیت ورزشی خود مجبور به انجام حرکات تکراری هستید، فیزیوتراپی شما این حرکات را در نظر می گیرد و برای جلوگیری از آسیب دیدگی کمر در آینده، حرکات کششی ریکاوری را پیشنهاد می کند.

کاهش خطر سقوط. اگر وضعیت بدنی ضعیف یا بیماری دژنراتیو دارید که احتمال افتادن را افزایش می دهد، فیزیوتراپیست برنامه ای برای بهبود تعادل و همچنین بهبود هماهنگی شما طراحی می کند.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی تنگی کانال نخاعی

keyboard_arrow_up