فیزیوتراپی برای سیاتیک به عنوان بهترین روش درمان سیاتیک شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد بر اساس متدهای روز دنیا به مراجعه کنندگان گرامی ارائه می شود.

سیاتیک، اصطلاح پزشکی برای درد پا که توسط عصب سیاتیک ایجاد می‌شود، به عنوان چتری برای تمام دردهایی که در پشت یا باسن ایجاد می‌شوند و به پایین ران ایجاد می‌شوند، تبدیل شده است.

سیاتیک اصطلاح پزشکی برای درد ناشی از عصب غول پیکر عصب سیاتیک است که از باسن شما سرچشمه می گیرد و از پشت ساق پا می گذرد.

در سیاتیک واقعی، درد بسیار شدید است و می تواند شامل موارد زیر باشد: بی حسی، سوزن سوزن شدن، سوزن سوزن شدن، ضعف، از دست دادن حس یا هر ترکیبی از این علائم.

درمان سیاتیک بستگی به این دارد که چه چیزی باعث تحریک عصب شده است. به طور معمول، اعصاب تحت فشار و تحریک ثانویه به پاتولوژی هایی مانند: آسیب یا دژنراسیون مفصل، التهاب، تنش عضلانی، یا فتق دیسک قرار می گیرند. درمان این آسیب شناسی ها متفاوت است و با تحریک عصبی مرتبط بیشتر تغییر خواهد کرد. اگر از هر نوع تحریک عصبی دارید، بهتر است با یک فیزیوتراپیست با تجربه برای دریافت خدمات فیزیوتراپی برای سیاتیک مشورت کنید.

پزشک ستون فقرات شما ممکن است به عنوان بخشی از طرح درمان چند رشته ای سیاتیک شما را به فیزیوتراپیست ارجاع دهد. فیزیوتراپی (PT) معمولاً شامل درمان‌های غیرفعال و فعال است. فیزیوتراپی غیرفعال به درمان‌هایی (مانند بسته‌های گرما و سرما) اشاره دارد که توسط فیزیوتراپ انجام می‌شود و PT فعال به مشارکت «فعال» شما (مثلاً ورزش درمانی) نیاز دارد.

فیزیوتراپی برای سیاتیک

فیزیوتراپی می تواند به کاهش التهاب و درد، بهبود عملکرد فیزیکی و جلوگیری از عود علائم سیاتیک کمک کند. بعلاوه، برنامه فیزیوتراپی شما ممکن است به شما یاد دهد که چگونه وضعیت بدنی خود را بهبود بخشید و اغلب شامل یک برنامه تمرینی خانگی برای بهبود سلامت بدنی طولانی مدت است.

در طول اولین قرار ملاقات با فیزیوتراپیست، درمانگر سابقه پزشکی، عادات سبک زندگی شما را بررسی می کند و از شما سوالاتی در مورد تجربه سیاتیک شما می پرسد. او ممکن است از زمان شروع سیاتیک بپرسد، آیا آسیب یا رویداد خاصی باعث علائم سیاتیک شده است یا خیر، و در مورد سطح فعالیت شما قبل از ایجاد درد در ناحیه کمر و ساق پا سوال کند.

در مرحله بعد، فیزیوتراپیست شما ممکن است از شما بخواهد که حرکات ساده ای را برای ارزیابی دامنه حرکتی، وضعیت بدن، رفلکس ها و توانایی حرکتی خود انجام دهید. ممکن است از شما خواسته شود که از پهلو به پهلو خم شوید، از ناحیه کمر به جلو خم شوید، به سمت عقب دراز شوید یا در کمر بچرخید. درمانگر شما را نیز در حال راه رفتن مشاهده می کند. این بخش از معاینه شما یک ارزیابی پایه از وضعیت فعلی شما و اینکه چگونه سیاتیک بر توانایی عملکرد فیزیکی شما برای انجام فعالیت های روزمره تأثیر می گذارد، به درمانگر ارائه می دهد.

سپس دکتر فیزیوتراپی شما آنچه را که از ارزیابی شما آموخته است ترکیب می کند و یک برنامه فیزیوتراپی برای سیاتیک برای شما تنظیم می کند. برنامه درمانی غیرفعال و فعال شما طوری طراحی شده است که شامل اهداف واقع بینانه ای باشد که می خواهید به آنها برسید. با کاهش درد کمر و ساق پا و قابل کنترل تر شدن، برنامه درمانی شما ممکن است طوری تنظیم شود که شامل انواع کشش ها و تمرینات باشد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی سعادت آباد خدمات تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات را با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و بر اساس متدهای روز دنیا ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در شهرک غرب – فیزیوتراپی در سعادت آباد – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در میدان کاج – فیزیوتراپی در بلوار دریا

keyboard_arrow_up