فیزیوتراپی برای کیفوز

فیزیوتراپی برای کیفوز

فیزیوتراپی برای کیفوز

فیزیوتراپی یک گزینه درمانی مهم و مفید برای کیفوز است. این به ویژه برای موارد کیفوز وضعیتی مفید است زیرا یک فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه وضعیت خود را اصلاح کنید و عضلات ستون فقرات خود را تقویت کنید. با این حال، فیزیوتراپی ممکن است برای بیماران مبتلا به کیفوز ساختاری، از جمله کیفوز شوئرمن و کیفوز ناشی از شکستگی های ستون فقرات نیز توصیه شود. فیزیوتراپی ممکن است برای بیماران مبتلا به کیفوز ساختاری از جمله کیفوز شوئرمن و کیفوز ناشی از شکستگی ستون فقرات توصیه شود.

فیزیوتراپی برای کیفوز پاسچرال
وضعیت نامناسب می‌تواند منجر به کیفوز شود، اما اخبار امیدوارکننده‌ای وجود دارد: معمولاً می‌توان انحنای ستون فقرات را اصلاح کرد… با کمی کار از سوی بیمار. این جایی است که یک فیزیوتراپ وارد عمل می شود. برای اکثر افراد مبتلا به کیفوز وضعیتی، وضعیت بدنی بد احساس درستی دارد، بنابراین آنها باید دوباره نحوه نشستن، ایستادن و حرکت را بیاموزند.

یک فیزیوتراپ قادر خواهد بود به بیماران بیاموزد که چگونه به طور آگاهانه وضعیت خود را بهبود بخشند. او به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که وضعیت بدنی خوب چه احساسی دارد. یک فیزیوتراپیست همچنین می تواند به شما کمک کند عضلات ستون فقرات خود را تقویت کنید، ماهیچه هایی که به ستون فقرات شما متصل می شوند و از آن حمایت می کنند. اغلب در کیفوز وضعیتی، این عضلات کار خود را به خوبی انجام نمی دهند. یک فیزیوتراپیست به شما تمرینات و حرکات کششی را آموزش می دهد تا روی این ماهیچه های حیاتی کار کنید. هنگامی که آنها شروع به حمایت بهتر از ستون فقرات کنند، کمتر احتمال دارد که وضعیت بدنی نامناسب داشته باشید. تقویت عضلات ستون فقرات ممکن است به کاهش درد نیز کمک کند، زیرا ماهیچه ها بیش از حد کار نمی کنند.

فیزیوتراپی برای کیفوز شوئرمن
فیزیوتراپی اغلب همزمان با بریس استفاده می شود. از آنجایی که بریس قسمت زیادی از ستون فقرات را پشتیبانی می کند، برخی معتقدند که استفاده از بریس می تواند عضلات را ضعیف کند. برای جلوگیری از این امر، ممکن است مجبور شوید به فیزیوتراپی بروید. در غیر این صورت، زمانی که بریس جدا می‌شود، ممکن است ماهیچه‌ها نتوانند به خوبی از ستون فقرات حمایت کنند و ستون فقرات همچنان بیش از حد خمیده شود.

فیزیوتراپ همچنین در مورد انعطاف پذیری و دامنه حرکتی شما (چقدر مفاصل شما خوب حرکت می کنند) به شما کمک می کند. بسیاری از بیماران مبتلا به کیفوز شوئرمن همچنین دارای عضلات همسترینگ بسیار سفت هستند (عضلات پشت بالای ساق شما). فیزیوتراپی می تواند به کاهش این عضلات سفت نیز کمک کند، زیرا بر روی افزایش انعطاف پذیری همسترینگ کار می کنید.

فیزیوتراپی برای کیفوز ناشی از شکستگی ستون فقرات
فیزیوتراپی منحنی کیفوتیک ناشی از شکستگی های ستون فقرات را اصلاح نمی کند، اما برای جلوگیری از شکستگی های بیشتر، یادگیری وضعیت بدنی خوب (یا بهتر) ممکن است برای شما مفید باشد. یک فیزیوتراپیست همچنین می تواند به شما کمک کند ماهیچه های ستون فقرات خود را تقویت کنید تا ستون فقرات شما بهتر حمایت شود ، با برداشتن مقداری از وزن و فشار از روی مهره ها.

در موارد شدیدتر یا زمانی که کیفوز به سرعت بدتر می شود، ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از انحنای بیشتر از بریس ستون فقرات استفاده شود یا جراحی ستون فقرات انجام شود.

در این موارد، فیزیوتراپی پس از جراحی شما برای تسهیل بهبودی و تسریع بهبودی درگیر خواهد شد.

ماساژ منظم می تواند از سفت شدن عضلات که ممکن است منجر به درد یا ناراحتی شود جلوگیری کند. ماساژ منظم می تواند از سفت شدن عضلات که ممکن است منجر به درد یا ناراحتی شود جلوگیری کند.

با این حال، درک این نکته مهم است که اصلاح وضعیت کیفوتیک به زمان نیاز دارد و رعایت فیزیوتراپی برای بهترین نتیجه ممکن حیاتی است.

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی سعادت آباد به منظور کاهش درد و سفتی، افزایش قدرت عضلانی و بهبود وضعیت بدنی شما در طول برنامه توانبخشی شما را راهنمایی و پشتیبانی می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به کارهای روزمره و ورزشی خود ادامه دهید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای کیفوز – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در بلوار دریا – فیزیوتراپی در میدان کاج

keyboard_arrow_up