فیزیوتراپی در درد ستون فقرات

فیزیوتراپی در درد ستون فقرات

فیزیوتراپی در درد ستون فقرات یکی از موثرترین روشهای درمانی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در سعادت آباد ارائه می شود.

هر چه مدت طولانی‌تر مشکل داشته باشید، عود آن بیشتر است، درد در بازو یا پای شما بیشتر می‌رود و علائم شما شدیدتر می‌شود، پیش آگهی شما بدتر می‌شود. اگر علائم درگیری عصبی دارید (ضعف در بازو یا پا، بی حسی و سوزن و سوزن در دست یا پا) ممکن است نشان دهنده بهبودی طولانی تر یا نتیجه بدتر باشد.

تشخیص علت درد ستون فقرات

در حدود ۸۰ درصد از دردهای ستون فقرات، تشخیص دقیق مشخص نیست. این بدان معنی است که هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید چه ساختاری آسیب دیده است. فیزیوتراپیست ها معمولا از تشخیص بیومکانیکی استفاده می کنند. این قسمت هایی از ستون فقرات و ساختارهای اطراف را که دارای حرکت ناکارآمد هستند، شناسایی می کند. هدف درمان بازگرداندن حرکت و عملکرد بدون درد در ستون فقرات است. این به اکثر بیماران کمک می کند.

شایع ترین دلایل درد ستون فقرات

استرس پوسچرال
وضعیت نامناسب به ستون فقرات شما فشار می آورد. رباط ها بیش از حد کشیده می شوند، عضلات خسته می شوند و مفاصل و اعصاب تحت فشار قرار می گیرند.

فشارهای عضلانی
کشیدگی های جزئی عضلات پشت به سرعت خود به خود بهبود می یابند، اما فشارهای شدیدتر برای تسکین درد و بهبودی نیاز به درمان فیزیوتراپی دارند.

رگ به رگ شدن رباط
کشش بیش از حد یا خیلی سریع رباط ها باعث پارگی و خونریزی آنها به بافت های اطراف می شود و باعث تورم و درد می شود. وسایل نقلیه موتوری و تصادفات ورزشی از علل شایع هستند.

مشکلات دیسک
دیسک ها در بالا و پایین به مهره ها متصل می شوند. آنها می توانند با افزایش سن فرسوده شوند، اما بیشتر مشکلات دیسک از آسیب ناشی می شود.

سیاتیک
اعصاب سیاتیک از قسمت تحتانی کمر، از باسن و پشت پاهای شما عبور می کنند. تحریک در هر نقطه از این مسیر باعث درد در پشت و پاها می شود.

آرتروز ستون فقرات
مفاصل مهره‌ای و فاست می‌توانند تحت تأثیر آرتریت قرار بگیرند و باعث آسیب و التهاب در مفصل و رشد خارهای استخوانی در لبه‌های مهره‌ها شوند.

فیزیوتراپی در درد ستون فقرات

مدیریت فیزیوتراپی در بیشتر موارد به نظر می رسد برای کمک به غلبه بر درد ستون فقرات مفید باشد. با استفاده از یک مدل بیومکانیکی، روش هایی مانند تحرک و دستکاری مفصل، تمرینات، درمان بافت نرم، کشش و آموزش بیمار می تواند منجر به یک نتیجه خوب شود. استراتژی های خود درمانی بسیار مهم هستند.

متأسفانه همه بیماران به فیزیوتراپی پاسخ نمی دهند. اگرچه دانش در مورد مشکلات کمر بخش اصلی آموزش پزشکی نیست، پزشک شما به گزینه های تشخیصی پیشرفته مانند آزمایش خون و رادیولوژی پیشرفته (مانند سی تی اسکن و ام آر آی) دسترسی دارد. اگر هیچ مشکل جدی پزشکی اساسی (مانند عفونت یا سرطان) وجود نداشته باشد، ابزار اصلی پزشکی دارو، تزریق یا جراحی خواهد بود. هیچ تضمینی وجود ندارد که اینها در همه موارد کار کنند. ترکیبی از فیزیوتراپی و درمان دارویی می تواند در موارد سخت تر مفید باشد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در درد ستون فقرات – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی برای کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی

keyboard_arrow_up