فیزیوتراپی در منزل توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در سعادت آباد برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل محدودیت های حرکتی ناشی از بیماری یا سالمندی و یا حتی محدودیت های زمانی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی ما مراجعه کنند ارائه می شود.

درمان فیزیوتراپی به یک روش درمانی اطلاق می‌شود که به توانبخشی افراد پس از آسیب‌دیدگی مربوط می‌شود. فیزیوتراپی به بازیابی، حفظ و به حداکثر رساندن عملکرد، حرکت و قدرت فرد کمک می کند.

به طور کلی، طیف گسترده ای از شرایط با استفاده از درمان فیزیوتراپی درمان می شوند. برخی از این شرایط عبارتند از:

  • شکستگی استخوان ها
  • مشکلات مفصلی مانند آرتروز مفاصل
  • آسیب های ستون فقرات
  • توانبخشی بعد از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن
  • آسیب های ورزشی
  • بیماری های کودکان مانند فلج مغزی
  • اختلالات عصبی
  • اختلالات قلبی  و ریوی

فیزیوتراپی درمانی شامل تکنیک های الکتروتراپی و لیزر درمانی، روش های درمانی دستی یا انواع مختلف برنامه های ورزشی است. درمان فیزیوتراپی همچنین شامل تکنیک های تحرک مفاصل مانند کشش عضلانی، ماساژ، طب سوزنی و درمان نقطه ماشه ای است.

امروزه فیزیوتراپی به یکی از ارجح ترین روش ها برای درمان درد تبدیل شده است. درست از بازگرداندن سلامتی گرفته تا افزایش قدرت، حرکت و عملکرد، همه اینها را انجام می دهد. حالا تصور کنید، بدون خروج از خانه، این مزایای فیزیوتراپی را دریافت کنید. فیزیوتراپیست ها شخصاً بیماران را ویزیت می کنند و درمان های لازم را انجام می دهند. 

مزایای فیزیوتراپی در منزل

اگر به دلیل تصادف یا جراحت یا هر دلیل دیگری دردی را تجربه می کنید، به هر حال کمی احساس ناراحتی می کنید و تنها جایی که می تواند به شما آرامش دهد خانه شماست. اکنون در فضای راحت منزل شما، می توانید از خدمات فیزیوتراپی توسط متخصصان با تجربه ما بهره مند شوید. دریافت خدمات فیزیوترلپی در منزل به دلیل آرامش و آسایش بیشتر شانس بهبودی را نیز افزایش می دهد.

در مورد بیماران پرخطر درمان خانگی فیزیوتراپی به شدت توصیه می شود. آنها ممکن است از نظر سفر و انجام حرکات روزانه با مشکلاتی مواجه شوند. بنابراین هنگامی که یک فیزیوتراپیست به منزل آنها مراجعه می کند، بهترین درمان را با حضور در خانه خود دریافت می کنند. بیمارانی که تحت جراحی های ارتوپدی سنگین قرار گرفته اند از جمله جراحی های ستون فقرات ، جراحی تعویض مفصل و … یا بیماران مبتلا به سکته مغزی که دچار ضعف و مشکلات حرکتی عدیده هستند و توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند می توانند از مزایای فیزیوتراپی در منزل بهره مند شوند.

وقتی در خانه هستید، خانواده خود را در اطراف خود دارید و از این رو احساس انگیزه می کنید. در عین حال، فیزیوتراپیست می تواند به شما توجه شخصی کند و شما نیز می توانید نگرانی خود را بدون هیچ تردیدی به اشتراک بگذارید و در نتیجه رشد بهتری داشته باشید. در مجموع، اثربخشی درمان در این شرایط بالا می رود.

گاهی ممکن است پیش بیاید که به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنید اما جو و محیط اطراف آن به شما کمکی نمی کند. این معیار در صورت ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل کاملاً قابل حذف است زیرا فیزیوتراپیست قبل از هر چیز از دانش خود و ابزارهای مورد نیاز برای کمک به شما استفاده می کند. سپس، او بر اساس زیرساخت و محیط خانه شما یک برنامه معمول برای شما طراحی می کند، در نتیجه منجر به رشد بهتر می شود.

گاهی اوقات، هماهنگی با برنامه فیزیوتراپیست دشوار است. افراد به دلیل برنامه های غیر منعطف، متخصصان و درمان های آنها را از دست می دهند. این مانع را می توان به خوبی از طریق فیزیوتراپی خانگی برطرف کرد. شما می توانید با برنامه ریزی جلسات بر اساس برنامه و روال خود، وقت خود را مدیریت کنید و همچنین درمان های بسیار موثری دریافت کنید.

هنگامی که در منزل خود تحت درمان قرار می گیرید، اعضای خانواده شما می توانند مراقب درمان و مقیاس بهبودی نیز باشند. اگر شما نیز ناامید هستید، آنها برای حمایت از شما حاضر خواهند بود و به افزایش انگیزه برای جلسات درمانی و توانبخشی به شما کمک خواهند کرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در سعادت آباد – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی دیسک کمر – بهترین درمان کمردرد – روشهای درمان دیسک کمر

keyboard_arrow_up