فیزیوتراپی در کمردرد

فیزیوتراپی در کمردرد

فیزیوتراپی در کمردرد

کمردرد یکی از علل اصلی ناتوانی جسمی به ویژه در محل کار است. تحقیقات نشان می دهد که تقریباً ۸۰ درصد مردم در طول زندگی خود از کمردرد رنج می برند.

بیشتر دردهای حاد کمر به دلیل کشیدگی ها و پیچ خورگی ها رخ می دهند. کشیدگی بیش از حد عضلات و یا پارگی تاندون ها به دلیل چرخش شدید و ناگهانی و بلند کردن اجسام سنگین می تواند منجر به بروز کمردرد حاد و ناگهانی شوند.

فیزیوتراپی یکی از رایج ترین روش های درمانی است که برای تسکین کمردرد استفاده می شود. از این روش در هر دو حالت ، به عنوان یک خط درمان و همچنین در ترکیب با سایر درمانها مانند ماساژ ، گرما ، کشش ، التراسوند یا دیاترمی موج کوتاه استفاده می شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده در سالیان اخیر بی تحرکی سبب ضعیف شدن ماهیچه های پشتیبان ستون فقرات می شود و در صورت ادامه بیش از حد طولانی می تواند بهبود را طولانی کرده یا حتی شرایط خاصی را بدتر کند.

از طرف دیگر ورزش ، انعطاف پذیری و قدرت عضلات را افزایش می دهد و با افزایش جریان خون در محل آسیب دیده ، بهبود را افزایش می دهد. ماهیچه های سالم از استخوان ها و مفاصل محافظت می کنند.

در حالی که مبتلایان به کمردرد همیشه باید با پزشک خود در مورد روش مناسب برای درمان بیماری خود مشورت کنند ، بسیاری از آنها به فیزیوتراپ ارجاع داده می شوند. نقش فیزیوتراپی در ارائه تسکین درد ، توانبخشی و آموزش اغلب برای بهبودی موفق بسیار مهم است.

فواید فیزیوتراپی در کمردرد

  • رهایی از درد
  • توسعه یک برنامه تمرینی فردی
  • آموزش تکنیک های ورزشی مناسب و راه هایی برای محافظت عضلانی از ساختار استخوان و مفصل
  • کاهش نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی و انجام جراحی های پرهزینه و پرعارضه

چندین روش مکانیکی و عوامل فیزیکی وجود دارد که فیزیوتراپیست ها برای تسکین درد استفاده می کنند ، مانند استفاده از بسته های یخ و گرما ، التراسوند و تحریک الکتریکی عضلات. علاوه بر ورزش ، برخی از تکنیک های درمان دستی نیز برای درمان کمردرد توسط متخصصان فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد.

تمریناتی که باعث کشش ماهیچه های دردناک و افزایش انعطاف پذیری آنها می شود توسط فیزیوتراپیست برای بیمار تنظیم می شوند.

دو روش رایج فیزیوتراپی که باعث تسکین درد می شوند عبارتند از:

  • رویکرد مک کنزی به تمرینات کمر به طور خاص برای متمرکز و تسکین علائم مربوط به کمر ایجاد شد.
  • تمرینات تثبیت کننده پویای کمر با کاهش حرکت در محل آسیب ، درد را کنترل می کند. این تکنیک شامل آموزش ماهیچه ها برای ارائه خودکار حمایت حمایتی در حین فعالیت است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در کمردرد – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در درمان کمردرد – فیزیوتراپی در سعادت آباد

keyboard_arrow_up