ورزش های مناسب اسکولیوز

استفاده از بریس تنها درمان غیرجراحی است که می تواند پیشرفت انحناهای اسکولیوز ایدیوپاتیک را کاهش دهد ، اما فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد ، یک راه خوب برای قوی نگه داشتن کمر و انعطاف پذیری و تشویق حالت سالم است.

ورزش برای افراد مبتلا به اسکولیوز مفید است. ورزش به افزایش استحکام و انعطاف پذیری کمر کمک می کند.

ورزش های مناسب اسکولیوز

 • روی شکم دراز بکشید و چانه یا پیشانی خود را روی زمین بگذارید (می توانید حوله ای را در زیر آن قرار دهید). پاها را صاف نگه دارید و بازوها را در بالای سر خود باز کنید.
  به آرامی یکی از بازوهای خود را از روی زمین بلند کنید ، یک لحظه نگه دارید و آن را به زمین پایین بیاورید.
  حالا این کار را برای بازو و پاهای دیگر خود ، هر کدام ۱۵ تکرار تکرار کنید.
 • روی دست و زانو قرار بگیرید. ستون فقرات خود را صاف نگه دارید ، دست ها را مستقیماً زیر شانه ها و زانوها را مستقیماً زیر باسن خود قرار دهید. یک دست خود را بلند کرده و به جلو بکشید. در همان زمان ، پا را در طرف مقابل خود بکشید ، دست و پا را در طی این تمرین صاف نگه دارید. چند نفس عمیق بکشید ، سپس دست و پای خود را به آرامی در حالت اولیه قرار دهید. این تمرین را با دست و پای دیگر خود تکرار کنید. سعی کنید ۱۰ تا ۱۵ تکرار در هر طرف انجام دهید.
 • به پشت دراز بکشید. زانوها را خم کنید تا هر دو پا روی سطح صاف باشند و انگشتان پا به سمت جلو باشد. شکم خود را به داخل بکشید تا لگن به طرف کف زمین فشار بیاورد و کمرتان به زمین صاف شود. این حالت را برای ۲۰ ثانیه حفظ کنید و سپس استراحت کنید. سعی کنید این تمرین را ۱۰ بار انجام دهید.
 • تمرین کشش گربه یکی از بهترین ورزش های مناسب اسکولیوز است.
  از روی دست و زانو شروع کنید. دست های خود را مستقیم زیر شانه ها و زانوها را زیر باسن قرار دهید. به زمین نگاه کنید ، سر خود را در راستای تنه و ستون فقرات قرار دهید. پشت خود را گرد کرده ، ستون فقرات خود را به سمت سقف بلند کنید. چشمان شما باید رو به شکم باشد.
 • بایستید و پاها را به عرض شانه باز کرده و کمی از زانو خم شوید. مچ پست چپ خود را با دست راست بگیرید. در سمت راست خم شوید تا جایی که احساس کشش در امتداد تنه چپ خود کنید. بیشتر وزن بدن خود را روی پای راست خود قرار دهید. ۵ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید ، سپس با فشار از پای راست خود به حالت اولیه بازگردید. این تمرین را در طرف مقابل امتحان کنید.

 

کلمات مرتبط :

ورزش های مناسب اسکولیوز – درمان اسکولیوز – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در سعادت‌ آباد – فیزیوتراپی دیسک کمر

keyboard_arrow_up