بهترین درمان کمردرد روشی است که در عین کمک به تسکین درد و سایر علائم بیمار حداقل عوارض جانبی را داشته باشد.

اکثر کمردردها ظرف یک ماه پس از درمان خانگی بهبود می یابند. با این حال، همه افراد متفاوت هستند و کمردرد یک بیماری پیچیده است. برای بسیاری، درد برای چند ماه از بین نمی رود، اما تنها تعداد کمی از آنها درد شدید و مداوم دارند.

مسکن‌های بدون نسخه و استفاده از گرما ممکن است تمام چیزی باشد که نیاز دارید. استراحت در رختخواب توصیه نمی شود مگر در موارد حاد و تنها به مدت چند روز.

تا جایی که می توانید به فعالیت های خود ادامه دهید. فعالیت های سبک مانند پیاده روی و فعالیت های روزمره را امتحان کنید. فعالیتی که باعث افزایش درد می شود را متوقف کنید، اما به دلیل ترس از درد از فعالیت اجتناب نکنید. اگر درمان‌های خانگی بعد از چند هفته جواب نداد، پزشک ممکن است داروهای قوی‌تر یا درمان‌های دیگر را به عنوان بهترین درمان کمردرد پیشنهاد کند.

داروها
بسته به نوع کمردردی که دارید، پزشک ممکن است موارد زیر را توصیه کند:

  • مسکن های بدون نسخه (OTC). داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران) یا ناپروکسن سدیم (Aleve)، ممکن است به تسکین کمردرد کمک کنند. این داروها را فقط طبق دستور پزشک مصرف کنید. استفاده بیش از حد می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. اگر
  • مسکن‌های OTC درد شما را تسکین نمی‌دهند، پزشک ممکن است داروهای NSAID را تجویز کند.
  • شل کننده های عضلانی اگر کمردرد خفیف تا متوسط ​​با مسکن های OTC بهبود نیافت، ممکن است پزشک یک شل کننده عضلانی نیز تجویز کند. شل کننده های عضلانی می توانند باعث سرگیجه و خواب آلودگی شما شوند.
  • مسکن های موضعی درد این محصولات از طریق کرم ها، مرهم ها، پمادها یا چسب ها، مواد تسکین دهنده درد را از طریق پوست شما ارسال می کنند.
  • داروهای ضد افسردگی برخی از انواع داروهای ضد افسردگی – به ویژه دولوکستین (Cymbalta) و ضد افسردگی های سه حلقه ای، مانند آمی تریپتیلین – نشان داده شده است که مستقل از تأثیر آنها بر افسردگی، کمردرد مزمن را تسکین می دهند.

بهترین درمان کمردرد

فیزیوتراپی کمر و ستون فقرات یکی از بهترین روش ها در درمان کمردرد است ، فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و با حداقل عوارض جانبی است که می تواند به درمان کمردرد و عامل زمینه ای آن کمک زیادی بکند.

فیزیوتراپیست می تواند تمریناتی را برای افزایش انعطاف پذیری، تقویت عضلات پشت و شکم و بهبود وضعیت بدن به شما آموزش دهد. استفاده منظم از این تکنیک ها می تواند به جلوگیری از بازگشت درد کمک کند. فیزیوتراپیست ها همچنین در مورد نحوه اصلاح حرکات خود در طول دوره کمردرد برای جلوگیری از تشدید علائم درد در حین ادامه فعالیت، آموزش می دهند.

امروزه فیزیوتراپی به عنوان بهترین درمان کمردرد بدون جراحی شناخته می شود که با کراجعه به کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد می توانید از آن بهره مند شوید.

سایر روش ها

روش های مورد استفاده برای درمان کمردرد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • تزریق کورتیزون اگر اقدامات دیگر درد شما را تسکین ندهد، و اگر درد شما به ساق پای شما سرایت کند، پزشک ممکن است کورتیزون – یک داروی ضد التهابی قوی – به همراه یک داروی بی‌حس کننده را به فضای اطراف نخاع (فضای اپیدورال) تزریق کند. تزریق کورتیزون به کاهش التهاب اطراف ریشه های عصبی کمک می کند، اما تسکین درد معمولاً تنها یک یا دو ماه طول می کشد.
  • عمل جراحی. اگر درد بی امان همراه با درد شدید ساق پا یا ضعف عضلانی پیشرونده ناشی از فشرده سازی عصب دارید، ممکن است از جراحی سود ببرید. این روش‌ها معمولاً برای دردهای مربوط به مشکلات ساختاری، مانند باریک شدن ستون فقرات (تنگی ستون فقرات) یا فتق دیسک که به درمان‌های دیگر پاسخ نداده است، اختصاص دارد. در صورت جراحی فیزیوتراپی در دوران توانبخشی پس از جراحی ضروری است.

 

کلمات مرتبط :

بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی ستون فقرات – درمان کمردرد با روشهای فیزیوتراپی

keyboard_arrow_up